Pytania i odpowiedzi

1. Dlaczego świece tworzone są z wosku sojowego?

Stawiamy na ekologiczne rozwiązania, dlatego używamy wosku sojowego do produkcji naszych świec i wosków zapachowych. Wosk ten jest naturalny, pochodzenia wyłączenia roślinnego, biodegradowalny, a podczas spalania nie wydziela toksyn. Ponadto wosk sojowy bardzo łatwo jest usunąć z powierzchni czy ubrań przy użyciu wody i detergentu.

2. Czym pachną świece i czy są intensywne?

Nasze świece pachną olejkami eterycznymi, które są naturalne oraz olejkami zapachowymi, które są syntentyczne. Jedne i drugie nie posiadają produktów odzwierzęcych, są wegańskie. Małe świece są polecane jako próbki zapachów i pachną w obrębie palenia (w promieniu ok. 1 m od świecy), a świece średnie i duże wypełnią z powodzeniem mały pokój i będą stanowiły tło w salonie. Każdy zapach jest inny, każdy nos jest inny. Staramy się dobierać zawartość olejków tak, aby wypełnić wcześniej wypowiedziane słowa :). 

3. Czym różnią się woski od świec?

Woski posiadają większe stężenie olejków eterycznych i zapachowych, więc będą pachniały intensywniej. Wosków się nie pali, a topi w kominku nad tealightem. Szczegóły użytkowania w załączonej instrukcji.

4. Skąd będę wiedzieć jak używać wosków i świec?

Do każdego zamówienia na woski i świece dołączana jest instrukcja użycia. Każda świeca posiada naklejkę z piktogramami, będącą skrótem instrukcji.

5. Czy pakujecie zamówienia na prezent?

Tak, jeżeli chcesz, abyśmy spakowali Twoje zamówienie na prezent, to koniecznie napisz w uwagach zamówienia taką prośbę. Możemy również napisać liścik, którego treść podasz, najładniejszym pismem jakie znamy ;).

6. Czy istnieje możliwość zamówienia produktów w niższej niż regularna cenie?

Tak, jeżeli posiadasz kupon rabatowy. Kupony będą pojawiały się przy okazji boxów. Funkcjonuje również rabat naszej Ambasadorki. W sklepie będą się też zdarzały okazjonalne promocje lub wyprzedaże kolekcji.

7. Czy istnieje możliwość zamówienia z darmową dostawą?

Tak, jest to możliwe w czasie trwania promocji tego typu lub jeśli wartość Twojego zamówienia przekracza 200zł. 

8. Czy jest możliwy odbiór osobisty?

Odbiór jest możliwy w Poznaniu po wcześniejszym umówieniu się. Natomiast zamówienia muszą przejść przez nasz sklep, nie ma możliwości zakupu stacjonarnego.

9. Czy do zamówień dołączane są próbki?

Staramy się dołączać próbki do każdego zamówienia w postaci kawałków naszych batonów woskowych. Jeżeli masz ochotę na konkretny zapach to wpisz koniecznie w uwagach do zamówienia. W innym przypadku wrzucimy co będziemy uważać za słuszne w danej chwili.

10. Jak pakujecie zamówienia?

Zamówienia pakowane są w szare kartony i obwiązane kokardą. Staramy się minimalizować ilość używanej przy tym folii samoprzylepnej.Może się zdarzyć, że otrzymasz swoje zamówienie w kartonie już wcześniej użytym oraz z wypełnieniem z drugiej ręki (najczęściej jest to folia bąbelkowa, której huta używa do zabezpieczenia szkła wysyłanego do nas - nie wyrzucamy jej, tylko zużywamy do Waszych paczek, co jest zawsze zaznaczone w liściku, który otrzymujecie z paczką). Jeżeli cokolwiek ulegnie uszkodzeniu - koniecznie dajcie nam znać.

11. Moja świeca nie pali się jak należy - co mogę z tym zrobić?

Jest kilka przyczyn, dla których Twoja świeca może palić się nie tak jak byś tego oczekiwała. Najczęstsze powody to zbyt krótki knot (jeśli nie może się "rozkręcić"), nieusunięte zwęglone części knota lub knot za długi (jeśli płomień jest wysoki). W każdym przypadku prosimy o indywidualny kontakt z nami, najlepiej poprzez instagram (profil: naturalska.pl), gdzie po przesłaniu zdjęć/filmiku od Ciebie będziemy w stanie postawić właściwą diagnozę oraz rozwiązać Twój problem.

12. Jak długo palą się świece?

Świece małe palą się około 10 godzin (5 sesji po 2 godziny każda). Świece średnie palą się od 15 do 20 godzin. Świece duże palą się od 30 do 35 godzin.

13. Oblałam woskiem obrus - i co teraz?

Możesz zaprać plamę - wosk sojowy usuwa się łatwo wodą z detergentem.

14. Wypaliłam świecę - jak oczyścić szkło z resztek?

Jeżeli wosk jest w niej w postaci płynnej - wylej go do ogólnych śmieci, a szkło przetrzyj ręcznikiem papierowym. Tak oczyszczone szkło wstaw do zmywarki lub umyj ręcznie wodą z płynem do naczyń. Jeśli na dnie szkła pozostało nieco zastygniętego wosku możesz usunąć go łyżeczką lub wstawić szkło do kąpieli wodnej i poczekać aż wosk się roztopi. Dalej postępuj jak wyżej.

15. Wypaliłam świecę - chciałabym napełnić szkło ponownie. Czy to możliwe?

Jak najbardziej. W przypadku dużych świec polecamy raczej zostawić sobie szkło do napojów - można go bez problemu używać do ciepłych i zimnych napojów, a umyte w zmywarce powinno przetrwać w kolorze przynajmniej 300 cykli.

Jeżeli chodzi o małe szkło to polecamy nazbierać 10 sztuk słoiczków i wtedy do nas przesłać. Za taki zestaw otrzymacie swoje zamówienie bez kosztów wysyłki niezależnie od ilości zamówionych produktów. W zależności od ilości przesłanych słoiczków ustalimy również rabat na zamówienie.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl